Прво и друго место за Аницу и Теу на Републичком такмичењу из информатике "Информатичка олимпијада основаца - ИНФОС" у Бору!

DSC 0043Аница Станковић и Теа Миловановић, ученице петог разреда ОШ"Вук Караџић" у Житковцу освојиле су прво и друго место на Републичком такмичењу "Информатичка олимпијада основаца - ИНФОС" у Бору. Оне су биле и најмлађе ученице које су освојиле прва два места, јер је ово такмичење окупило преко сто основаца из целе Србије у категорији од 5-ог до 8-ог разреда.

Аница је на школском и на окружном нивоу имала максималан број поена па се и очекивао висок пласман, док је Теа потврдила висок пласман из прва два нивоa такмичења.

"Житковачки основци ову школску годину завршавају на најлепши могући начин- првим и другим местом на Републичком такмичењу из информатике. Постоји ли бољи начин да се крунишу рад и труд деце? Мислим да не постоји. Информатика је будућност" . - поручује наставник Милан Динић.