САВИНДАН

viber image 2021 01 29 21 56 47Ученици и наставници наше школе (прошлогодишњи добитник престижне Светосавске награде), обележили су Дан Светог Саве на мало другачији начин него ранијих година. Због епидемиолошке ситуације и прописаних мера, није било приредбе, али су ученици ипак успели да на овај дан величају име највећег српског просветитеља. Најпре су у оквиру својих одељења и са својим одељењским старешинама презентовали припремљене материјале и израдили паное, присетивши се тако живота и рада првог српског архиепископа, учитеља и утемељивача наше културе. Затим су са својим наставницима присуствовали завршетку празничне литургије и резању славског колача. Надамо се да никада више нећемо морати да овај велики празник свих ђака и наставника прослављамо овако скромно и у оваквим условима. СРЕЋНА СЛАВА СВЕТИ САВА!