„Предмети од рециклаже могу опет да се употребе“

20210421 101930Учитељица Александра Јаћимовић је са својим ученицима издвојеног одељења у Лужану узела учешће у пилот школском пројекту „Школа и предузетништво“, са темом „Предмети од рециклаже могу опет да се употребе“. Ученици су се у овом пројекту  упознали са појмом рециклажа, знаком за рециклажу, материјалима који се могу рециклирати и начином на који се одлажу. У уводном предавању су гледали снимак Бранка Милићевића „Живот вене око мене“ и на тај начин су увидели значај очувања планете и одговоран однос према животу и животној средини.Филм је био јако занимљив и прилагођен узрасту ученика.  Најинтересантније су биле креативне20210422 104004 радионице на којима су ученици сами или у групама правили употребне предмете од рециклираног материјала. Представљена је изложба направљених продукта и снимљен је спот-клип „Рециклажа није гњаважа“.Обележили су у оквиру „Еко недеље“ „Дан планете Земље“ 22.04.  И на крају као завршна активност  организована је „Еко шетња“  и  „Еко Маскенбал од рециклираног материјала.Цео пројекат је ученицима био занимљив и креативно је реализован. Научили су да је рециклажа свако избегавање непотребног „бацања“, а затим коришћење тога у нове сврхе.Поклањајући једни другима предмете који им не служе научили су да је рециклажа исто онда када некоме поклонимо за нас стару или неодговарајућу, а некоме корисну ствар.

20210422 104636