📚 Библиотека и часопис 📚

библиотека и ми3 SmallКако би лакше савладали градиво из области функције библиотеке и часописа, ученици III/2 и учитељица Нина су у помоћ позвали школску библиотекарку. Заједно са њом, прелистали су различите часописе, како би се боље информисали о разноврсним рубрикама и врстама текстова који се у њима могу пронаћи. Уз помоћ књиге Симеона Маринковића, под називом ,,Стилске игре“, наши ђаци су научили како се исти догађај може представити на различите начине, разноликим методама писања. Након што су стекли потребно предзнање, приступили су изради тематског часописа под називом ,,Лав и миш“. Том приликом су се опробали у цртању стрипа, изради илустрација, писању вести из озбиљне, али и жуте штампе, изради мозгалица, интервјуа, телефонских порука, писању песме и истраживачком раду у циљу проналажења занимљивих чињеница. Након што су израдили овај пилот- часопис, ученици су се осетили спремним да се надаље озбиљније баве уредништвом, а библиотекарка је добила слатку захвалницу.
🎓 Организатори:
Јелена Недељковић, библиотекарка