СВЕТСКИ ДАН МЕНТАЛНОГ ЗДРАВЉА

dan mentalnog zdravlja lidija SmallУ уторак, 04.10.2022. и четвртак 06.10.2022.године стручни сарадници, педагог и психолог, су учитељима и одељењским старешинама, као и свим заинтересованим наставницима, одржали предавање на тему важности очувања менталног здравља. Активност је реализована у склопу пројекта „Премошћавање дигиталног јаза за најугроженију децу у Србији“ и плана пружања психо-социјалне подршке учиницима. Ова активност је претходила обележавању Светског дана менталног здравља 10.10. који  се у нашој школи обележавао у оквиру часа одељењског старешине и том приликом ученицима се указало на важност очувања менталног здравља и начинима очувања истог.

Такође, овом приликом, у склопу активности Тима за заштиту ученика од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања, присутни су упознати са листом индикатора за прелиминарну индетификацију ученика који су потенцијалне жртве трговине људима и смерницама које указују на постојање ситуације или околности повезане са феноменом трговине људуима, као и  са начинима и поступцима реаговања када постоји сумња на овај вид кршења људских права.

dan mentalnog zdravlja lidija2 Smalldan mentalnog zdravlja lidija3 Smalldan mentalnog zdravlja lidija4 Small