🖥️⌨️🖱️ИКТ у настави млађих разреда🖥️⌨️🖱️

IKT u nizim razredima SmallСвесни смо чињенице да је технологија у 21. веку постала део свакодневног живота, а њен посебан утицај се препознаје и у образовном систему, чињеници да скоро свако дете широм света одраста уз присуство неког облика ИКТ-а и то се не би требало игнорисати. Сходно томе, ученици I3 и II2 су данас у Прћиловици присуствовали радионици коју су за њих припремили њихови учитељи у сарадњи с наставником информатике Даниелом Петровићем, дружили се и провели квалитетно време заједно. Ученици су, путем веб-алата Jigsaw, склапали делове слагалице лика који обележава њихову школу, затим су учествовали у интерактивном и поучном квизу знања ,,Смехотех'', а на крају, путем апликације Paint, цртали, шарали и сликали сегменте великих и малих одмора, омиљеног наставног предмета, часа или неког дела своје школе. С обзиром на то да се ради о млађем школском узрасту и да знамо да им је константно потребно одржати концентрацију, учитељи с наставником сматрају да је код ученика све време била заступљена мотивисаност, активност, занимљивост, атрактивност, ефикасност и пажња. На крају, сви ученици су се почастили слаткишима и добили дипломе за активно учешће у радионици.
Организатори:
Анђела Стојановић, учитељица I3