Здрава храна

zdrava hrana SmallУчитељица другог разреда у Прћиловици Љиљана Ђорћевић радила је у претходном периоду са својим ученицима на пројекту Здрава храна као део школског пилот пројекта Школа и предузетништво. У оквиру активности обележен је и Дан здраве хране 16. октобар а ученици су кроз различите предмете и занимљиве активности учили о важности здраве исхране. У пројект се укључила и наставница енглског Миљана Младеновић која је један час посветила овој теми. Као завршну активност ученици другог разреда су угостили професионалног кувара Ивана Илића, иначе оца једног од ученика. Он је наjпре одговарао на питања знатижељних ученика а затим им асистирао у аранжирању зравих тањира од воћа и поврћа. Ученици су кроз пројекат много научили о храни а међупредметне компетенције заступљене у пројекту су одговоран однос према здрављу, естетска и предузетничка компетенција и сарадња.

zdrava hrana2 Smallzdrava hrana3 Small