Еразмус + сарадња са Грчком

Erazmus saradnja sa grckom SmallУ протеклој недељи у нашој школи гостовали су наставници из Прве вечерње средње школе из Патре у Грчкој, Марија Даламитроу, наставница енглског и доктор енглеске књижевности и Кристос Тегас, директор школе и наставник математике и информационих технологија. Они су пратили наставу у Другој шанси, тј. у образовању одраслих у нашој школи како би упоредили начин функционисања образовања одраслих у Србији и у Грчкој. Полазници Друге шансе послали су видео поруку ученицима у Грчкој у којој су им честитали Нову годину и предстојеће празнике. Еразмус + тим наше школе потрудио се да ову посету учини занимљивом тако што је помогао колегама из Грчке да кроз разговор о историји, култури, дегустацију хране и посету важним историјским местима прибилижи и јасније прикаже нашу културу и обичаје. У току боравка, наши партнери из Грчке дали су интервју за локалне медије у коме су описали своје позитивне утиске са овог путовања у Србији. Посебно се захваљујемо директору музеја у Алексинцу, Александру Никезићу, који је на занимљив начин провео наше госте кроз различите епохе наше историје и употпунио ову посету. Наша школа се радује будућој сарадњи са нашим сада већ пријатељима из Грчке.

Више фотографија на ФБ страни наше школе!

Erazmus saradnja sa grckom2 SmallErazmus saradnja sa grckom4 Small