Ратка Јовића 10,

018-887-055

Еразмус +

🇨🇿  🌏

Наставници Миљана Младеновић, Александра Јаћимовић, Анђела Стојановић и директор школе Милан Динић учествовали су у једној изванредној обуци захваљујући пројекту који су написали и којим је предводила координатор Миљана Младеновић, наставник енглеског језика, ,,Школа без граница". Одабрани од стране Еразмус + похађали су обуку "Identifying barriers to learning" - special education-masterclass course у Прагу коју је одржала др Jacqui Ashton Smith из Велике Британије. Главни циљ ове обуке је био да се стекне разумевање специјалних образовних потреба, узрочност и кључне карактеристике различитих специфичних потешкоћа у учењу, дислексија, дисграфија, дискалкулија, АДД и АДХД. Овај пројекат је веома значајан зато сто су наставници наше школе међу првима који су успели да оду на едукацију у иностранство, упознају се са другим наставницима из различитих земаља и представе своју школу у најбољем светлу и пренесу делић наше културе као и да упознају културу других земаља, конкретно Чешке, Шпаније, Бугарске и Енглеске. Сви су понели најјаче утиске са путовања, унапредили су своје знање, добили европски сертификат, упознали друге културе, сличности и разлике, а најважније је да су остали у контакту са својим новим пријатељима.

erazmus Smallerazmus 2 Small

,,Школа без граница" - School without borders

SCH/2022-1-RS01-KA122-SCH-000072369

erazmus

Први Еразмус + пројекат наше школе КА122-CH под називом „Школа без граница“ одабран је за финансирање из фонда Европске уније. Укупан буџет пројекта је 7200 е. Циљ пројекта је унапређење рада са ученицима који долазе из осетљивих социјалних средина и ученицима који наилазе на потешкоће у учењу. Пројектом је предвиђено да 4 наставника наше школе проведе 5 дана на обуци под називом Специјалне образовне потребе (СЕНИ) у једном од центара за обуке у образовању у Европској унији.