У сусрет Светом Трифуну

Свети ТрифунДана 11.02. 2022. године са ученицима I1,I2,II1 и II2 разреда  реализована је радионица „ У сусрет Светом Трифуну.“  Циљ радионице је био упoзнавање ученика са народним обичајима везаним за празник Свети Трифун,  са народним играма и песмама, са народном ношњом, одећом и обућом из прошости.

У остваривању циљева  од велике користи је био етно – кутак,  формиран у учионици  од старих предмета који су се некада користили.

Обичаје везане за празник ученицима је приближио Никола Бакић, вероучитељ.

Обучени у народне ношње, учeници су отишли у Моравац и посетили дом  породице Јанковић.  Драган Јанковић, Машин деда, је ученицима показао шта виноградари раде у виноградима на овај празник.

Народном игром „Савила се бела лоза винова“ завршена је радионица.

Ученици су се срећни, задовољни и пуни утисака вратили у боравак.

Овом радионицом смо хтели да поручимо свима да не треба заборавити  народне обичаје, већ их треба  неговати и љубоморно чувати.

Ивана Алексић, учитељица

Никола Бакић, вероучитељ