Вести 2023.

"Заједно ка средњој школи"

zajedno ka srednjoj skoli SmallУ оквиру пројекта 'Заједно ка средњој школи', као и редовних активности Тима за професионалну оријентацију, десетак ученика осмог разреда посетило је неколико фабрика и агенција у Алексинцу и околини. Конфекција за производњу дечије и беби одеће и опреме ,,Хајди" и фабрика за производњу пресвлака за аутомобиле ,,Магна" у Алексинцу су нашим осмацима представиле занимања модног и индустријског кројача. Затим књиговодствена агенција Спектра Нова д.о.о. и ,,DreamAG" d.o.o. такође из Алексинца, показале су профиле из области књиговодства и ИТ сектора. ,,Неша" вулканизерска радња у Житковцу као и М&М технички преглед из Моравца и ЈП за путеве и стамбено-комуналну делатност такође су били предмет интересовања наших ученика осмог разреда. Ученици су били у пратњи педагошких асистената Наташе Петровић и Кристине Николић, и наставника информатике и рачунарства Милоша Петровића. Наши домаћини су били изузетно гостопримљиви и били спремни да одговоре на сва питања ученика у вези њихових потенцијалних занимања.

zajedno ka srednjoj skoli2 Smallzajedno ka srednjoj skoli3 Small