Вести 2023.

"Бајковита планета"

Bajkovita planeta SmallУ завршници Дечје недеље, у петак, 6.10.2023. наставнице Јелена Џонић (географија) и Данијела Милчић Ђошић и Љиљана Богдановић (српски језик и књижевност) и педагошки асистенти наше школе Кристина Николић и Наташа Петровић организовале су огледну радионицу под називом "Бајковита планета". Циљ је био да се обнови градиво из географије (о планетама) и из матерњег језика (о фантастичним бићима у народним бајкама и причама). Радионицом су обухваћена одељења 7. разреда са посебном пажњом на ученике који активно похађају допунску наставу. Желели смо да кроз игру савладају основне појмове из ове области. Помоћници у раду били су нам чланови Вршњачког тима.
Како је тог дана Дечја недеља била на измаку, а догађај је најављен раније, имали смо и неочекиване госте, радознале ученике других разреда који су желели да учествују. Наравно, прихватили смо све заинтересоване и заиста направили бајковиту планету од једне мале радионице. Радили смо сви, Вршњачки тим се расподелио тако да је за сваким столом било много посла за њих, а деца су била пуна енергије и маште.
Надамо се да овакав подухват поновимо.

Bajkovita planeta 2 SmallBajkovita planeta 3 Small