ПИЛОТ ШКОЛСКИ ПРОЈЕКАТ - ШКОЛА И ПРЕДУЗЕТНИШТВО - Великани нашег места

IMG 20210420 103357Nastavnica istorije Maja Nešić učestvovala je u pilot školskom projektu Škola и preduzetništvo.  U okviru pilot projekta pod temom Velikani našeg mesta učenici VII razreda imali su priliku da:
1. Na času istorije ugoste Sašu Markovića, ekonomist, putopis a, kolumnistu i roditelja koji im je iz svog bogatog životnog iskustva izdvojio parIMG 20210518 095908 priča. Jedna priča bila je vezana za njegov odabir zanimanja u mladosti i vremenu njegovog odrastanja u Aleksincu. Druga priča bila je njegov trenutni angažman da u životu radi ono što voli i želi i da je sve moguće kad si uporan.
2. Troje učenika je predstavio svoje teme odabrane tako da se ostalim učenicima predstave Velikani našeg mesta i njihova profesionalna orijentacija.
Učenik Nenad Stošić pisao je o Svetoliku Radovanoviću poznatom i priznato srpskom geologubrođenom u Prćilovici.
Učenik Dušan Maksimović VII2 pisao je o Kosti Stojanović, matematičaru iz Aleksinca.
Učenica Staša Nikolić VII3 predstavila je svoj rad o Jovanki Ženi Lebl, rođenoj Aleksinčanki, književnici, istoričarki, novinarki i žrtvi Holokausta.

IMG 20210518 103658